Fotografie archiwalne

Obecny stan infrastruktury kolejowej na terenie Śląska Kamiennogórskiego, świadczy o tym, że transport kolejowy na tym terenie swoje czasy świetności ma już niestety za sobą. Obecnie z linii kolejowych, które przechodziły przez Kamienną Górę czynna i przejezdna jest linia kolejowa nr 298 Kamienna Góra-Sędzisław, oraz linia kolejowa nr 299 Kamienna Góra-Lubawka (Granica Państwa). Wiele elementów infrastruktury kolejowej po zaprzestaniu ich eksploatacji, zostało zdewastowanych, a następnie dokonano ich rozbiórki. Poniżej przedstawione fotografie przedstawiają stan do 2004 roku, kiedy to z dniem 3. maja zawieszono kursowanie pociągów osobowych Jelenia Góra-Lubawka.
Ogromny udział w powstaniu tej galerii ma Pan Zdzisław Oblicki, emerytowany dyżurny ruchu, który w drugiej połowie lat 90-tych pracował jako dyżurny ruchu na stacji Lubawka. W tym czasie wykonał wiele (dziś już historycznych) fotografii, dzięki którym chociaż na chwilę można przenieść się w klimat tamtych lat...
Galerie podzielone zostały poszczególne grupy tematyczne Po kliknięciu na wybraną galerię nastąpi przekierowanie na oddzielną stronę.

Design by flankerds.com